157472
  ۱۳۹۸/۲/۲۵
نمایشگاه نقاشی «حماسه‌نگاران کوچک»؛ روایت رنگارنگ کودکان از داستان‌های شاهنامه
نمایشگاه گروهی نقاشی «حماسه‌نگاران کوچک» با موضوع تصویرسازی داستان‌های شاهنامه به قلم و هنر کودکان و نوجوانان خراسانی در نگارخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی در حال برگزاری است.
   

نمایشگاه نقاشی «حماسه‌نگاران کوچک»؛ روایت رنگارنگ کودکان از داستان‌های شاهنامه

 

به گزارش واحد خبر روابط عمومی حوزه هنری خراسان رضوی،در این نمایشگاه، حدود ۴۰ اثر از جمعی از کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۴ ساله خراسانی (سحر میرزازاده، سحر مخبر، زهرا پرنداخ، آرمیتا گلی، عرفان لطفی، امیرحسین رضازاده و کوروش دلاور) به مربی‌گری مریم صدر، به نمایش گذاشته شده‌است.

 این هنرمندان جوان در آثار خود داستان‌هایی نظیر هفت خوان رستم، زال و سیمرغ، رستم و سهراب، اکوان دیو، جنگ سهراب و گردآفرید، رستم و اسفندیار، گذر سیاوش از آتش و...را به تصویر کشیده‌اند.

مریم صدر که مسئولیت مربی‌گری این هنرمندان کوچک را برعهده داشته است، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اظهار داشت: پاتوق کودک حوزه هنری خراسان رضوی از تابستان ۹۴ آغاز به کار کرده است و ایده تصویرسازی داستان‌های شاهنامه از حدود یک سال‌ونیم پیش مطرح شد که با استقبال بچه‌ها همراه بود.

 وی ادامه داد: اوایل اشعار شاهنامه را به زبان ساده در کلاس برای بچه‌ها تعریف می‌کردم و آنها نیز شروع به اتود زدن می‌کردند و من از زیبایی طرح‌های آنها شگفت‌زده شدم بنابراین تصمیم گرفتیم کار را به‌طور جدی‌تر دنبال کنیم و آثار آنان به صورت نمایشگاه گروهی نقاشی ارائه شود.  

گفتنی است، نقل هفت خوان رستم توسط نقالان نوجوان کسری ملائک صفت، محمد پارسا خلیلی، سپهرداد اکبری و امیرعلی شکفته از دبستان عابس (ناحیه ۷ آموزش و پرورش مشهد) و به مربی‌گری خانم شکفته از ویژه برنامه‌های افتتاحیه این نمایشگاه بود.

 

نمایشگاه «حماسه‌نگاران کوچک» تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید در دو نوبت صبح و عصر، از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۱۹ به نگارخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی (واقع در بلوار هاشمیه، بین هاشمیه ۲۰ و ۲۲) مراجعه کنند.

©2020 HozehHonari. All Rights Reserved