157686
  ۱۳۹۸/۳/۴
روایت اصحاب رسانه از روزهای حماسه
در آستانه سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، جمعی از اصحاب خبر و رسانه خراسان گرد هم آمدند و ضمن تاکید بر نقش رسانه‌ها در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، یاد و خاطره دلاوران ایران اسلامی را گرامی داشتند
   

به گزارش واحد خبر روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در ابتدای این مراسم عباس محمدیان، مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی ضمن بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر، اظهار داشت: امروز و در جریان جنگ نرم اولین وظیفه سازمان بسیج رسانه، تشکیل جبهه رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی در دفاع از آرمان‌های نظام و شناسایی و تقویت سربازان ولایت در این مسیر است.

 

وی افزود: مردم از رسانه‌ها انتظار ایجاد شفافیت و فرهنگ‌سازی دارند لذا امیدوارم بتوانیم با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری به‌گونه‌ای عمل کنیم که این امر محقق شود و شرمنده شهدا و آزادگان که سرمایه‌های ملی ما هستند، نشویم.

 

 

در ادامه سید محسن یحیوی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه هدایت الهی راهنمای ما در جریان پیروزی انقلاب اسلامی بود، از خاطرات آن دوران گفت و ادامه داد: وقتی حضرت امام(ره) فرمودند که محاصره خرمشهر شکسته شود، شمار نیروهای ما در برابر بعثی‌هایی که از حمایت ضد انقلاب برخوردار بودند، بسیار اندک بود اما اعتقاد و اراده رزمندگان اسلام، سبب آزادی خرمشهر شد.

 

وی افزود: در جریان جنگ تحمیلی، پیروزی ما در گروی اطاعت از حضرت امام(ره) بود و اکنون نیز موفقیت کشور در قبال پیاده‌سازی و پیگیری منویات مقام معظم رهبری است.

 

 

علیرضا باوندیان، استاد دانشگاه و پژوهشگر هنر اسلامی نیز با اشاره به ضرورت صیانت هنرمندانه از انقلاب اسلامی گفت: معتقدم هیچ تمدن، فرهنگ، انقلاب و حرکت اعتقادی تا زمانی که با هنر آمیخته نشود نمی‌تواند در تاریخ تثبیت شود بنابراین ما نیازمند حضور فعال و میدان‌داری هنرمندان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم.

 

وی خاطرنشان: چرا در میان انبوه واحد‌های درسی دانشجویان رشته هنر حتی یک واحد به هنر انقلاب اسلامی اختصاص نیافته است؟ ارزش‌ها و برکات فرهنگی و هنری انقلاب و دفاع مقدس را باید تبدیل به کدهای عملیاتی کرده و در نظام آموزش عالی به کار گرفته شود. بخصوص در شهر مشهد که می‌تواند پایتخت هنرهای جهان اسلام باشد و زمینه‌ساز الفت و اتحاد هرچه بیشتر میان مسلمین شود.

 

 روایتگری غلامرضابنی‌اسدی، نائب رئیس خانه مطبوعات خراسان رضوی، از روزهای حماسه دفاع مقدس و تقدیر از آقایان ضابطیان، رفیعی و کرمانی از کارکنان صداوسیما که در جریان عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر حضور داشتند، پایان‌بخش این شب خاطره بود.

©2020 HozehHonari. All Rights Reserved